תכנית שחמטק

השיטה שלנו

תכנית “שחמטק” כוללת מערכי שיעור, סרטוני פתיח בכל נושא נלמד לכל שיעור, חוברות לימוד, אפליקציית מחשב מרתקת, סיפורי שחמט מקוריים, משחקי תנועה וחברה ומשחקי לוגיקה ומתמטיקה על הלוח המשובץ. 

 

התלמידים מתקדמים בתכנית לפי יכולתם וקצב ההתקדמותם עם התאמת אמצעי התכנית אישית לכל תלמיד.

התכנית מבוססת על ניסיון וידע רב של מחבריה, אשר נצברו במהלך עשרות שנים של הפעלת חוגים ושיעורים בגני ילדים ובתי ספר, השתתפות בתחרויות מובילות, סיוע לשחקני צמרת השחמט העולמית והדרכת שחקנים מתחילים.

אמצעים מרובים

האמצעים הרבים איתם אנו עובדים פועלים בהתאם לריבוי האינטליגציות של הילדים. האמצעים פותחו בהתאם לגיל הילדים, הופכים את דרך ההכרות עם משחק השחמט לקלה ומרתקת ומאפשרים לכל תלמיד ותלמידה להתקדם לפי קצב ההתקדמות האישי.

תנועה

אנו מאמינים שהצורה היעילה ביותר שהילד רוכש ידע היא באמצעות גופו. ולכן פיתחנו בשיטתנו מגוון רחב של משחקי תנועה וחברה באמצעותם לומדים הילדים חשיבה יצירתית ועצמאית דרך משחק השחמט.

שילוב אמצעים טכנולוגיים

עידן הטכנולוגיה וזיקת הדור החדש לטכנולוגיה, הובילו אותנו לפיתוח אמצעים טכנולוגיים מתקדמים וידידותיים. האמצעים  ממנפים את למידת החניכים על ידי הענקת  נגישות טובה יותר, עידוד מעורבותם, עליית מוטיבציה, הישגים, והגדלת יעילות הלמידה.

התלמידים לומדים בעזרת סרטוני וידאו חווייתיים ואפליקצייה חינוכי אינטרקטיבי המתקדמת ביותר ללימוד ותרגול משחק השחמט ומותאמים לערכי התוכנית ולגיל התלמידים.

מתוך ממצאים של מחקרים פסיכולוגיים ורפואיים אודות השפעותיו של משחק השחמט נמצא כי המשחק מעלה את כישורי מוח ואינטליגנציה של האדם הצעיר

מגביר שליטה עצמית, מעלה דימוי עצמי, מוריד את רמת האלימות, מעניק לילדים כלים להערכת סיכונים, ניתוח ותכנון ומשפר יכולות קשב וריכוז - ועל כן תורם רבות לילדים עם ADD/ADHD.

התלמידים משפרים באמצעות משחק השחמט את מיומנויות הלמידה שלהם בשאר המקצועות, רוכשים ביטחון עצמי ומפתחים כישורים חברתיים ומנטאליים מגוונים.

לאור ממצאי המחקרים, הפרלמנט האירופאי החליט להטמיע את לימודי השחמט בכל מדינות האיחוד האירופאי – כחלק מתכנית הלימודים במקביל לשאר המקצועות הרגילים.

גם בארץ רשויות ומוסדות רבים מאמינים בכוח הטמון במשחק השחמט והחליטו להפגיש את תלמידיהם עם כלי השחמט המיוחד.

הילדים מפתחים מיומנויות יסוד שהינן אבני בניין בתהליך התפתחתם במאה ה- 21

חשיבה ביקורתית
העצמת הביטחון והדימוי האישי
פתרון בעיות
וחשיבה לוגית
חשיבה יצירתית
קשב וריכוז
התנהגות ספורטיבית
מיומנויות שפה
יזמות
חשיבה מתמטית
מנהיגות והובלה
תכנון
והסתכלות קדימה
חשיבה עצמאית

רות גוט

מנהלת גן מקום שבלב

"את השפעתו הרבה של משחק השחמט ניתן לראות על כל ילדי הגן ובעיקר בילדים הפחות שקטים והפעלתנים שיושבים ומשחקים ומצייתים לחוקי המשחק דבר שבדרך כלל קשה להם. אני מקווה שהמיזם יימשך ויתרחב ."

עידית דפדי

מנהלת גן מרים והים

"אין יום בו הילדים לא מבקשים לשחק בשחמט ואפילו ההורים פונים אלי בלי סוף ומספרים שילדיהם מבקשים לשחק שחמט בבית, מלמדים את ההורים ואף מבקשים להרשם לחוגי שחמט."

לימור דרוקר

מנהלת גן תכלת וארגמן

"ברצוני לציין לשבח את פעילות הפרוייקט. הילדים בגן נהנים מאד מהשיעורים החוייתיים ומתקדמים בלימוד משחק השחמט. הילדים נהנים להמשיך לשחק גם מעבר לשעות ההדרכה בגן, ומגלים עניין רב במשחק."

ילדים אוהבים את שחמטק!

logo-1.png
  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon

2018 | כל הזכויות שמורות | אלתרמן - שחמט בשיטה אחרת בע"מ